Bioklimatické pergoly

Pergoly


Pergoly sú elegantným a praktickým doplnkom rodinných domov alebo terás reštaurácií. Climax vyrába kvalitné hliníkové pergoly na mieru, o ktoré sa nebudete musieť starať. Pergoly sa od markíz líšia svojou konštrukciou a funkciou. Sú stabilnejšie a chránia vás nielen pred slnkom, ale taktiež dažďom. Strechy pergol tvoria hliníkové lamely, ktoré môžete naklápať. Naším najlepším výrobkom v kategórii pergol je bioklimatická pergola Lamelino.

Pergola Lamelino


Inteligentná hliníková pergola Lamelino je synonymom štýlového pohodlia a bezstarostnej voľnosti pobytu vonku. Naša bioklimatická záhradná pergola vás bude dlhé roky chrániť pred slnkom aj dažďom. Doplnkové inteligentné senzory Lamelina reagujú na počasie a jeho zmenám automaticky prispôsobia sklon lamiel. Elegantné moderné línie pergoly sa snúbia s vysokou kvalitou spracovania.


Popis

Inteligentná pergola Lamelino s otočnými lamelami sa radí medzi bioklimatické hliníkové pergoly. Elektricky ovládané lamely je možné naklápať až do uhla 125 stupňov. To umožňuje neustálu výmenu čerstvého vzduchu v jej priestore. Zároveň lamely poskytnú ochranu pred náhlymi zmenami počasia.

V ponuke je Lamelino Single ako voľne stojaca pergola alebo Lamelino Wall s kotvením k stene. V oboch prevedeniach je možné zvoliť si prepojenie viacerých modulov pre zatienenie väčšej plochy.

K dispozícii je široký výber farieb. Doplniť ju je možné o bočné screenové clony a LED osvetlenie. Všetky funkcie sa dajú aktivovať diaľkovým ovládaním. Samostatne stojaca pergola môže zatieniť plochu o rozmere až 4,5 x 6 m. Stojky 150 x 150 mm zaisťujú dostatočnú pevnosť a tuhosť konštrukcie pergoly.

Lamelino má premyslený a efektívny spôsob odvodu dažďovej vody. To zaistí ochranu motora a elektroinštalácie, vysokú vodeodolnosť a mrazuvzdornosť. Konštrukcia pergoly odolá aj veľmi silnému nárazovému vetru.

 ESPACIO


ESPACIO

Pre tých, ktorí vyžadujú to najlepšie na trhu, či už z hľadiska funkcie, alebo dizajnu, je pergola ESPACIO ideálnym riešením. Tento druh pergol je vhodný na terasy, átriá, verandy, reštaurácie alebo ako voľne stojaci objekt na záhrady.

Popis

Pergola je zložená z celohliníkovej konštrukcie z hrubostenného profilu 150 × 150 mm. Vďaka využitiu kvalitného materiálu a laku vznikne celok, ktorého výsledkom je bezúdržbová pergola s dlhou životnosťou a farebnou stálosťou.


Naklopenie lamiel umožňuje regulovať prenikajúce slnečné lúče a teplotu pod pergolou.
Hliníkové lamely je možné pomocou ovládača polohovať v ľubovoľnom rozsahu od 0° - 140°.

Okrem tienenia a ventilácie prináša tento systém pri úplnom zatvorení lamiel aj ochranu pred dažďom. Pri daždi odvedú lamely všetku vodu integrovaným odtokovým systémom až k zemi.

Maximálny pôdorysný rozmer jedného modulového poľa je 6,1 × 4,5 m, maximálna dĺžka lamiel je 4,2 m na 1 modul. Modulové polia je možné radiť vedľa seba alebo za sebou bez nutnosti zdvojenia spoločných profilov.Ovládanie:


*Mobilom

motorické riadené šikovným mobilným zariadením

*Vypínačom
motorické riadené jednoduchým vypínačom

*Ovládačom
motorické riadené diaľkovým ovládačom

Späť na pergoly