Predokenné AL rolety

Vonkajšie rolety s viditeľným boxom


Vonkajšie rolety s viditeľným boxom sú rolety, kde je box na navíjanie lamiel viditeľný zvonku budovy.

Farbu boxu a vodiacich líšt si vyberiete z našej širokej farebnej škály. Ponúkame niekoľko typov a farieb lamiel a množstvo typov boxov. Zoznámte sa s nimiv našom vzorkovníku! Všetky typy lamiel sú vhodné do roliet s viditeľným boxom.


V prípade roliet s viditeľným horným boxom si môžete vybrať z viacerých variantov:


1. Predokenné rolety s hliníkovým boxom 
2. Nadokenné rolety s plastovým boxom
3. Špeciálne vyhotovenie predokenných roliet
1.  Predokenné rolety s hliníkovým boxom

Inštalujú sa do okenného otvoru alebo na fasádu. Sú teda vhodné aj na dodatočnú montáž na osadené okná. Ich inštalácia si nevyžaduje stavebnú prípravu počas výstavby domu.

Roleta obsahuje dvojdielny hliníkový box, kde predná odnímateľná časť slúži ako revízna klapka. Pancier, ktorý tvoria lamely, sa po stranách fixuje vo vodiacich lištách.

Box, ktorý je viditeľný z vonkajšej strany domu, môžete vyberať z viacerých typov – skosený (20°, 45° alebo 90°), okrúhly, štvrťkruhový.

Ide o boxy z valcovaného plechu. Ich farbu si môžete vybrať zo širokej ponuky farebnej škály RAL.2.  Nadokenné rolety s plastovým boxom


Inštalujú sa nad okenný rám. Ich inštalácia si vyžaduje stavebnú prípravu počas výstavby domu a zvyčajne sa osadzujú spolu s plastovými alebo drevenými oknami. Roletový box je pevne spojený s rámom oknaa spolu sa vsadzujú do stavebného otvoru ako jeden celok.

Obsahuje plastový, zateplený box, kde odnímateľná časť (voliteľne v interiéri alebo exteriéri domu) slúži ako revízna klapka. Predná časť boxu, ktorá je viditeľná z vonkajšej strany domu, je štandardne plastová. Vybrať si však môžete aj hliníkové vyhotovenie, ktoré sa dá následne farebne povrchovo upraviť podľa vášho želania. Pancier sa po stranách fixuje vo vodiacich lištách.

Box rolety je hranatý (90°).

                                


3. Špeciálne vyhotovenie


3.1 Výklopná roleta, ktorá obsahuje vodiace lišty vybavené špeciálnymi pántmi.

Tento typ je vhodný len na predokenné vyhotovenie.

3.2 Roleta kombinovaná s integrovanou sieťou proti hmyzu

V jednom boxe je nainštalovaný hriadeľ panciera i hriadeľ na rolovaciu sieť. Oba systémy sa fixujú vo vodiacich lištách.

3.3 Dve alebo tri rolety spojené do jedného boxu, kde sa každá roleta ovláda samostatne alebo spoločne.

Ide o ideálne riešenie na rad okien vedľa seba.

3.4   Roleta s lamelou s_onro®

špeciálna jemná hliníková lamela s rozmermi 10 mm x 7,8 mm

aj v tieniacej polohe sa dá roleta nastaviť tak, že do interiéru prepúšťa až 21 % svetla

cez deň vidno cez stiahnutú roletu z miestnosti von, ale vnútorný priestor je dokonale chránený pred zvedavými pohľadmi zvonku

3.5   Roleta s extrudovaným horným boxom, ktorý sa vyznačuje väčšou pevnosťou, stabilitou a presnosťou ako box z valcovaného plechu.


Fotogaléria